İletişim Fakültesi Senaryolarına Destek Kazanan Öğrencileri Ödüllendirdi

İletişim Fakültesi'nin çeşitli alanlarda ödül kazanan öğrencileri Ahmet Ablak, Efe Yeşilay, Bayram Burak Erdemir, Sümeyye Saraç ve İsmail Baran İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Tevhit Ayengin'i makamında ziyaret etti. Prof. Dr. Ayengin öğrencileri tek tek tebrik ederek kendilerine teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler verdi. Ziyarete, Radyo – Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hülya Önal ve Fakülte Sekreteri Ramazan Ergin de katıldı.

İletişim Fakültesi üçüncü sınıf öğrencilerinden Ahmet Ablak'ın ''Pinokyo'' ve Efe Yeşilay'ın ''Umut Kalesi'' adlı projesi Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu'nun ''Kısa Film Yapım Desteği''ne layık görüldü. Alanında önemli bir başarıya imza atan projelerin çekimine, Eylül ayında İstanbul ve Çanakkale'de kurulacak ekiplerle başlanacak.

Diğer yandan İletişim Fakültesi öğrencilerinden Bayram Burak Erdemir, Sümeyye Saraç ve İsmail Baran Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türsak tarafından desteklenen ve bu yıl 10.'su düzenlenen ''Geleceğin Sinemacıları'' yarışmasında Fakültemizi başarıyla temsil etti ve ''Senaryo Destek Ödülü''nü almaya hak kazandı.