İletişim Fakültesi Ödüle Doymuyor

Fakültemiz Sinema – Televizyon Bölümü öğrencileri Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türsak tarafından desteklenen ve bu yıl 10.'su düzenlenen Geleceğin Sineması Yarışması'nda Senaryo Destek Ödülünü almaya hak kazandı.

Önceki yıllarda, öğrencilerimizden Çağatay Yücebaş, İhsan Çakır, Abdülbaki Yavuz, Umut Güven, Ahmet Toklu ve Büşra Eldemir'in Senaryo Destek Ödülü kazandığı Geleceğin Sineması Yarışmasında bu yıl da Sinema – Televizyon Bölümü öğrencilerinden Bayram Burak Erdemir, Sümeyye Saraç ve İsmail Baran Fakültemizi başarıyla temsil etti ve 223 proje arasından ilk 20'ye girerek Senaryo Destek Ödülünü almaya hak kazandı.

Ödül kazanan öğrencilerimiz, Sinema – Televizyon Bölümü öğretim elemanlarıyla birlikte Rektör Yardımcısı ve İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ramazan Gülendam'ı makamında ziyaret etti. Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Prof. Dr. Gülendam, kazanılan ödüllerin Çanakkale için önemli bir başarı olduğunu belirterek, Türkiye'nin önde gelen iletişim fakültelerinden biri olabilmek için bu tür başarıların tekrarlanması gerektiğinin altını çizdi ve öğrencilere maddî ve manevî her türlü desteğin sağlanacağını ifade etti.