Dekanlık Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

İletişim Fakültesi Dekanlığına vekaleten atanan Prof. Dr. Tevhit Ayengin, görevi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Gülendam‘dan devraldı. İletişim Fakültesi dekanlık makam salonunda gerçekleşen törene, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özdemir, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Tekkoyun, Genel Sekreter Mustafa Yollu, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Yücel Başeğit, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Elmas ve Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü öğretim üyeleri katıldı.

Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, İletişim Fakülteleri'nin üniversitelerin vitrini olan fakülteler olduğunun altını çizerek, beklentinin büyük olduğunu belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü; ''Türkiye'de medyayı ele aldığımızda çok iyi iletişimciler yetiştirmek gerektiği açıkça görünüyor. Türkiye'de siyasetten-medyaya her kademede ciddi iletişim problemleri var. Bunu gidermek için fakülte açmak çözüm değil tabii ama bunu çözmek için iyi iletişimciler yetiştirmek bir adımdır.''

Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ve Rektör Yardımcısı Prof Dr. Ramazan Gülendam Prof. Dr. Tevhit Ayengin'e yeni görevinde başarılar dileyerek, desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.

Dekan Prof. Dr. Tevhit Ayengin yeni görevi için Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner'e teşekkür ederek ''Arkadaşlarımızla birlikte iyi şeyler yapmak için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

Radyo Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hülya Önal ise ''hem kurumu hem de fakültemizi ileriye taşımak için çalışacağız'' dedi.